KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13951035
nr 1395 1035
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
"Skogskär". Signerad, daterad 1927,26x36, yttermått inklusive ram: 40x50 cm, akvarell
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 3 maj 2021
kl 19:24:59
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman